Základní informace - PLNICÍ STANICE PRO AUTA NA ALTERNATIVNÍ POHON

Datum realizace: 2019

Zadavatel: Teplo Hlučín

Nová plnicí stanice na stlačený zemní plyn (CNG) v ojedinělé kombinaci s rychlonabíjecí stanicí pro elektromobily. Je vybavena moderními technologiemi, které umožňují bezobslužný provoz stanice nepřetržitě 24 hodin denně po celý rok.

Hlavní částí plnicí stanice CNG je vysokotlaký kompresor na stlačování zemního plynu německé společnosti J.A. Becker & Söhne, který pracuje se vstupním přetlakem 0,3 bar a má výkon 84 Nm3/hod. Akumulační zásobník, zajišťující rychlé a bezproblémové plnění vozidel, má vodní objem 1 680 litrů a je rozdělen do dvou tlakových sekcí. Výdejní stojan je osazen bankovním terminálem pro platbu tzv. kartami CNG, fleetovými kartami i běžnými bankovními nebo kreditními kartami. Provoz je dálkově sledován a celý prostor je pod kamerovým dohledem.

Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily Siemens Triberium má celkový výkon 50 kW. Jedná se o špičkový produkt tohoto výrobce na našem trhu, který umožňuje rychlé a efektivní nabíjení elektromobilů jak střídavým, tak stejnosměrným proudem. Nabíjecí stanice dává k dispozici běžně používané konektory pro nabíjení elektromobilů.