Odorizace

Odorizace je proces přidávání ostře páchnoucích látek (odorantů – merkaptanů) do topných plynů k signalizaci úniku těchto plynů. Naše odorizační systémy jsou vyráběny již od roku 1995. Díky dlouhodobým zkušenostem odpovídají technickým trendům a bezpečnostním předpisům. Produkty z této oblasti patří mezi naše nejúspěšnější.

Aby bylo možno přimíchat odorant do plynu, je nutné navrhnout speciální dávkovací princip. K tomu účelu slouží injekční technologie. Zde se hospodárně a účelně přimíchává odorant do plynu přesněnými dávkami. Tím je dosažena požadovaná bezpečná vůně, ekonomika provozu a nedochází k předávkování.

Odorizační systémy

Jádrem našich odorizačních systémů OSGC je membránová pumpa LEWA nebo pneumatický dávkovač WILLIAMS. Tato zařízení jsou samonasávací a nepotřebují přídavnou energii pro sání odorantu z nádrže. Celý systém odorizačního zařízení je těsný a vyrobený z materiálů, které zaručují spolehlivost zařízení a zároveň vylučují jakýkoliv únik a netěsnost systému.

El. pumpa LEWA

Odorizační stanice jsou vhodné pro všechny typy odorantů. Vyrábí se ve více provedeních. Dle přání zákazníka lze tyto stanice přizpůsobit jeho požadavkům.

Technické parametry odorizačních stanic: TP OS

DAMEOD-MINI

je zařízení, které monitoruje koncentraci odorantu v zemním plynu.  Umístění DAMEODU-MINI může být přímo v regulační stanici v ZÓNĚ 2 s nebezpečím výbuchu nebo ve venkovním nerezovém provedení. Společně s technologií dodáváme uzamykatelné skříně v nerezovém provedení nebo z pórobetonu.

Výhody DAMEODU jsou takové, že pomocí dálkových přenosů dat mohou provozovatelé pohodlně sledovat z dispečinku koncentraci odorantu a nemusí ji kontrolovat na koncových větvích ručními přístroji. Tím mohou také dálkově přesně nastavovat nebo korigovat požadované dávkování odorantu na odorizačních stanicích, což může znamenat značnou úsporu a zároveň vysokou bezpečnost provozu. Lze také provádět dokumentaci – tisk ve formě protokolu či v tabulkovém formátu, kdy bude možno zpětně doložit množství koncentrace v daném dni a čase.

Zařízení je možné napájet přes UPS (umístěnou mimo prostředí ZÓNA 2). Měření je prováděno snímači, které se standardně osazují do přenosných měřicích přístrojů používaných pro měření koncentrace odorantu.

V případě „plného“ využití řídicího automatu je možnost osazení 3* analogových snímačů, dveřních kontaktů nebo jiných binárních signálů (například kapacitní snímače polohy bezpečnostních rychlouzávěrů apod.).

Soubory ke stažení

Máte dotaz?

Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám. Náš odborný pracovník Vám na dotaz odpoví do 1 týdne.