Velkoobjemové filtry FGC 140 až 4 000

Prachové filtry plynu jsou určen k odlučování mechanických nečistot plynné látky: vzduchu, zemního plynu, propan-butanu a ostatních neagresivních plynů v souladu s platnou legislativou.

Popis zařízení

  • Vstupní a výstupní hrdla PN 16 až PN 40 (u standardního provedení)  pro vstup a výstup plynu umístěna v dolní části tělesa vzájemně orientována dle přání zákazníka – levý, pravý, přímý
  • Odkalovací vývod (napojen ve spodní části, určen k vypouštění nečistot a kondenzátů. Běžně je vývod ukončen zaslepovací přírubou DN 25 (u FGC 4000 – DN 50), avšak na přání zákazníka může být dodán s přírubovým, navařovacím, případně závitovým kulovým uzávěrem opatřeným zátkou)
  • Horní víko filtru (tvořeno krkovou přírubou spojenou šrouby přes těsnění se zaslepovací přírubou nebo rychlouzávěrem)
  • Výměnná filtrační vložka (nachází se uvnitř tělesa, buď celulózová nebo je tvořena speciální tkaninou)

Filtr může být vybaven zařízením pro měření tlakové ztráty na filtrační vložce. Na obou hrdlech jsou navařeny návarky, na které jsou upevněny uzávěry. Výstupy uzávěrů jsou napojeny trubkami na rozvodnou kostku. Na horní výstup rozvodné kostky je napojen manometr ukazovací nebo diferenční.

Typ manometrů závisí na přání zákazníka. Jsme schopni dodat i manometry diferenční s výstupem pro dálkový přenos hodnot. Filtr je po stranách opatřen patkami pro upevnění na rám.

Na přání zákazníka rovněž vyrábíme filtry až do PN 250.

Technické parametry VTL filtry

Technické parametry STL filtry

Elektrický předehřívač typu GC-EP02

Elektrický předehřívač plynu je určen pro předehřev zemního plynu v regulačních stanicích plynu. Lze jej rovněž použit pro předehřev vzduchu.

Tento typ může být dodán v několika modifikacích (dle  DN, PN a topného výkonu).

Na tělese předehřívače je z boku umístěno ovládací zařízení elektrického ohřevu, ve kterém je instalován termostat a tepelná pojistka. Termostat slouží jako první vratný stupeň jištění teploty a je nastaven na vypínači na teplotu 30 °C. Tepelná pojistka slouží jako druhý nevratný stupeň jištění teploty a je nastavena na hodnotu 70 °C.

Vlastní plně automatické řízení ohřevu plynu, se provádí elektronickým spínáním napájecího okruhu. Četnost spínání je řízena extérním elektronickým regulátorem. Čidlo teploty se umísťuje za předehřívač (na výstupu regulační stanice). Udržování výstupní teploty zajišťuje elektronická regulace s přesností 1 °C.

TYPPN (bar)DN (mm)P (kW)U (V)
GC-EP0240/6325/322230
GC-EP0240/6325/321230

Máte dotaz?

Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám. Náš odborný pracovník Vám na dotaz odpoví do 1 týdne.