Firemní plnicí stanice

CNG GC 20-55

Plnicí stanice konstrukční řady GC 20-55 jsou vhodné do areálů středních a větších firem s počtem užitkových a osobních vozidel cca od 10 do 30.

Popis technologie plnění

Přívodní zemní plyn prochází sušicím zařízením s molekulovým sítem, kde je zbaven vlhkosti, a filtračním zařízením pro konečné vyčištění plynu. V komresorovém zařízení je plyn stlačován na tlak 25 MPa. Pod tímto tlakem je dopravován do zásobních lahví, poté do výdejního zařízení (stojanu). Do tlakové nádrže vozidla je dopravován pomocí plnicí hadice s koncovkou NGV1. Po dosažení požadovaného tlaku 20 až 21 MPa v tlakové nádrži vozidla je celý proces plnění automaticky ukončen. Plnicí hadice se odpojí od nádrže vozidla a vše je připraveno k dalšímu plnění.

Kompresor

Základní částí každé plnicí stanice je kompresor. Volba jeho výkonu a typu je zásadní pro spolehlivost, výši provozních nákladů a dlouhodobou provozuschopnost. Kompresor musí být vhodný pro zemní plyn nebo biometan. Kompresory tradičního výrobce J.A.BECKER & Söhne tyto veškeré požadavky zcela splňují a jsou dlouhodobě osvědčené.

Typová stanice CNG – objekt

Technologický kontejner je samonosné konstrukce – ocelového rámu s výplní z armovaného pórobetonu. Kontejner je jednoprostorový a má pouze strojně-technologickou část. Kontejner je opatřen zastřešením v místě manipulace a ovládacího dotykového panelu při vlastním plnění vozidla.

Pro plnění vozidel je plnicí hadice s koncovkou NGV1 vyvedena přímo z kontejneru plnicí stanice. Pro maximální bezpečnost je prostor s technologií monitorován detektorem úniku plynu a celá technologie splňuje veškeré požadavky na bezpečný a ekologický provoz. Plnicí stanice může být napojena na servisní centrum pro možnost okamžité diagnostiky technologie.

Technické parametry CNG GC 20-55

Typ GC 20 / GC 35 / GC 55
Sací přetlak 0,02 – 0,3 bar
Dodávané množství 17 Nm3/h / 35 Nm3/h / 55 Nm3/h
Elektromotor 6,8 kW / 15 kW / 24 kW
Pracovní tlak 25 – 29 MPa
Zásobník 840 l / 1 680 l*
Rozměry 2,5 x 4,0 x 2,7 m
Výrobce kompresoru J. A. Becker & Söhne
* Možno vyrobit na přání zákazníka (násobky 140l).

Soubory ke stažení

Máte dotaz?

Chcete se nás na něco zeptat? Napište nám. Náš odborný pracovník Vám na dotaz odpoví do 1 týdne.