Projekt H2 Pilot pro SPP – distribúcia, a.s. dokončen

Datum: červenec 2022

Naše společnost, která se dlouhodobě zaměřuje na moderní technologie zejména v plynárenství, se stala součástí konečné fáze projektu H2 Pilot, kterým je „praktická část“ přimíchávání vodíku do zemního plynu.

Se svým dlouholetým obchodním partnerem SPP – distribúcia a.s., který jako první otestuje přimíchávání vodíku do zemního plynu na Slovensku, se nám podařilo navrhnout, vyrobit a uvést do provozu zařízení, které v současné době pracuje v reálných podmínkách.

Na základě vstupních parametrů, které jsou zpracovávány v PLC, dochází za pomocí technologie H2TechMix/GC (navrženo naší společností) k přimíchávání vodíku do zemního plynu. Tato směs je následně kontrolována nezávislou společností, která provádí pravidelný odběr vzorků z odběrných míst, které jsou následně zpracovávány v laboratoři.

Součástí technologie je dálkový přenos dat na dispečink jak investora, tak i na centrální dispečink společnosti GASCONTROL, aby bylo možné získaná data sledovat, zpracovávat a následně vyhodnotit.

Na základě prvních týdnů testování a výsledků měření můžeme s jistotou říci, že zařízení pracuje dle požadavků investora.

https://www.webnoviny.sk/venergetike/v-blatnej-na-ostrove-sa-sputil-pilotny-projekt-primiesavania-vodika-do-zemneho-plynu-cielom-je-otestovat-prevadzkove-dopady/ (zdroj: webnovinky.sk)

 

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6947844962017288193