Pozvánka k slavnostnímu otevření veřejné plnící stanice CNG a rychlonabíjecí stanice elektromobilů – Teplo Hlučín

Datum: únor 2019

Rádi bychom Vás pozvali k slavnostnímu otevření veřejné plnící stanice CNG a rychlonabíjecí stanice elektromobilů nově vybudovaných v areálu městské obchodní společnosti Teplo Hlučín, která celou akci investičně zaštítila . Stanice je významným příspěvkem města k ekologizaci dopravy nejen v samotném Hlučíně, ale v celém regionu.

Plnicí stanice CNG je osazena jedním špičkovým kompresorem na stlačování zemního plynu fy J.A. Becker & Söhne, který pracuje se vstupním přetlakem 0,3 bar a má výkon 84 Nm3/hod. Akumulační zásobník, zajišťující rychlé a bezproblémové plnění vozidel, má vodní objem 1 680 litrů a je rozdělen do dvou tlakových sekcí. Výdejní stojan CNG je z produkce celosvětového výrobce TATSUNO a je vybaven jednou plnicí hadicí s koncovkou tytu NGV1. Výdejní stojan bude osazen i bankovním terminálem pro platbu tzv. kartami CNG, fleetovými kartami i běžnými bankovními nebo kreditními kartami. Pro veřejnost tak bude plnicí stanice CNG k dispozici 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Provoz bude dálkově sledován a celý prostor bude pod kamerovým dohledem.

Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily Siemens Triberium má celkový výkon 50 kW. Jedná se o špičkový produkt tohoto výrobce na našem trhu, který umožňuje rychlé a efektivní nabíjení elektromobilů jak střídavým, tak stejnosměrným proudem. Nabíjecí stanice dává k dispozici běžně používané konektory pro nabíjení elektromobilů.V nepřetržitém provozu bude celoročně, je bezobslužná a je určena pro osobní a užitková vozidla.